Milí priatelia,

vítame vás na stránke venovanej rodákom a dejinám osady Javorina, ktorá sa nachádza v katastrálnom území obce Lom nad Rimavicou. Našim cieľom je aj s Vašou pomocou vytvoriť akýsi pohľad na život v minulosti v osade a prostredníctvom tejto stránky ho prezentovať vám, rodákom či ich potomkom.

Obsah stránky je prístupný výhradne pre prihlásených užívateľov. Ak ste tu prvý krát a chcete si prezerať obsah stránky, neváhajte sa zaregistrovať.

Touto cestou Vás zároveň prosíme, ak máte historické fotografie, ktoré vznikli v tejto oblasti, aby ste nám ich poskytli. Ak nemáte možnosť poslať nám ich v digitálnej podobe, pokojne nás kontaktujte a spolu nájdeme riešenie. Tešíme sa tiež na spoluprácu pri zhromažďovaní informácií o rodinách, ktoré tu kedysi žili. To všetko nám pomôže oživiť spomienky na mladosť, pospomínať na predkov, podeliť sa so starosťami, potešiť s radosťami. V budúcnosti, v prípade záujmu, plánujeme tiež stretnutie rodákov. Vaše nápady môžete poslať na adresu: info@osadajavorina.eu.

S pozdravom za celý tím,
Michal Sihelský a Jozef Pocklan